	<title>Carrier Bryant Furnace &#187; 50a65-475</title>
	<link>https://carrierbryantfurnace.com</link>
	<description></description>
	<lastBuildDate>Thu, 14 May 2026 17:58:40 +0000</lastBuildDate>
	<language>en-US</language>
	<sy:updatePeriod>hourly</sy:updatePeriod>
	<sy:updateFrequency>1</sy:updateFrequency>
	<generator>https://wordpress.org/?v=4.1.1</generator>
	<item>
		<title>90-DAY WARRANTY 50A65-475 Furnace control board D341396P01 White rodger CNT03076</title>
		<pubDate>Fri, 02 Dec 2022 13:40:59 +0000</pubDate>
		<dc:creator><![CDATA[admin]]></dc:creator>
				<category><![CDATA[90-day]]></category>
		<category><![CDATA[50a65-475]]></category>
		<category><![CDATA[board]]></category>
		<category><![CDATA[cnt03076]]></category>
		<category><![CDATA[control]]></category>
		<category><![CDATA[d341396p01]]></category>
		<category><![CDATA[furnace]]></category>
		<category><![CDATA[rodger]]></category>
		<category><![CDATA[warranty]]></category>
		<category><![CDATA[white]]></category>
<br/>
	<br/>
 <ul>
<li>Item Thickness: 1 in</li>
<li>Power Source: Corded Electric</li>
<li>Custom Bundle: No</li>
<li>Compatible Model: CNT03076, 50A65-475, D341396P01</li>
<li>Year Manufactured: Unknown</li>
<li>Material: Plastic</li>
<li>MPN: 50a65-475, CNT03076, D341396P01</li>
<li>Item Length: 8 in</li>
<li>Compatible Product: Air Conditioner Split System, Central Air Conditioner, Central Furnace</li>
<li>Power Phase: 1 Phase</li>
<li>Brand: White Rodgers</li>
<li>Type: Furnace Control Board</li>
<li>Manufacturer Warranty: 1 Month</li>
<li>Voltage: 24 V</li>
<li>Amperage: 50 A</li>
<li>Model: 50A65-475</li>
<li>Country/Region of Manufacture: Unknown</li>
<li>Item Weight: 1 lb</li>
<li>Item Width: 8 in</li>
</ul>
<img class="be9gf2a7gc6y5oUgd06e4g2f9e605a9e6e5fdne6e4ga7f6f9g1e2fyTe4f6fI5o68g2f9fy66fy4o5S5804o5S58e5eo7I7y7y4oYeS4oYeS4oYe5g7f6f9gcGg7f8e6e8073fo4o5S58e807y8y7607907807807S8y7907707608c8o72e8fd03f2f7gI7708y83gy7908e8o8I84gy8y7S8o79079gy8I7a8gd08e5f2f7gI7908e8e7907607607607708c7607e4o5S58e6e6e9f2f7gI8y8I8I8I8y7a81ceo4o5S58e6e8f2f7g4f7e8e2go7707708e8o76071e8fdk05c4o5S58gI8y71e8fdmf2f7gI8y7a2f8f6e5g2f8gc4o5S58059f7gI7908e8o7S7805y5I61005" src="https://carrierbryantfurnace.com/wp-content/image/miliwajuf.gif" title="90-DAY WARRANTY 50A65-475 Furnace control board D341396P01 White rodger CNT03076" alt="90-DAY WARRANTY 50A65-475 Furnace control board D341396P01 White rodger CNT03076"/><br/>	<p><a class="a2a_button_facebook" href="https://www.addtoany.com/add_to/facebook?linkurl=https%3A%2F%2Fcarrierbryantfurnace.com%2F90-day-warranty-50a65-475-furnace-control-board-d341396p01-white-rodger-cnt03076%2F&amp;linkname=90-DAY%20WARRANTY%2050A65-475%20Furnace%20control%20board%20D341396P01%20White%20rodger%20CNT03076" title="Facebook" rel="nofollow" target="_blank"></a><a class="a2a_button_twitter" href="https://www.addtoany.com/add_to/twitter?linkurl=https%3A%2F%2Fcarrierbryantfurnace.com%2F90-day-warranty-50a65-475-furnace-control-board-d341396p01-white-rodger-cnt03076%2F&amp;linkname=90-DAY%20WARRANTY%2050A65-475%20Furnace%20control%20board%20D341396P01%20White%20rodger%20CNT03076" title="Twitter" rel="nofollow" target="_blank"></a><a class="a2a_button_pinterest" href="https://www.addtoany.com/add_to/pinterest?linkurl=https%3A%2F%2Fcarrierbryantfurnace.com%2F90-day-warranty-50a65-475-furnace-control-board-d341396p01-white-rodger-cnt03076%2F&amp;linkname=90-DAY%20WARRANTY%2050A65-475%20Furnace%20control%20board%20D341396P01%20White%20rodger%20CNT03076" title="Pinterest" rel="nofollow" target="_blank"></a><a class="a2a_button_email" href="https://www.addtoany.com/add_to/email?linkurl=https%3A%2F%2Fcarrierbryantfurnace.com%2F90-day-warranty-50a65-475-furnace-control-board-d341396p01-white-rodger-cnt03076%2F&amp;linkname=90-DAY%20WARRANTY%2050A65-475%20Furnace%20control%20board%20D341396P01%20White%20rodger%20CNT03076" title="Email" rel="nofollow" target="_blank"></a><a class="a2a_dd addtoany_share_save" href="https://www.addtoany.com/share#url=https%3A%2F%2Fcarrierbryantfurnace.com%2F90-day-warranty-50a65-475-furnace-control-board-d341396p01-white-rodger-cnt03076%2F&amp;title=90-DAY%20WARRANTY%2050A65-475%20Furnace%20control%20board%20D341396P01%20White%20rodger%20CNT03076" data-a2a-url="https://carrierbryantfurnace.com/90-day-warranty-50a65-475-furnace-control-board-d341396p01-white-rodger-cnt03076/" data-a2a-title="90-DAY WARRANTY 50A65-475 Furnace control board D341396P01 White rodger CNT03076">Share</a></p>]]></content:encoded>